Wymogi formalne

Kierowca ma prawo odwołać się wyłącznie od oceny własnego raportu.

W przypadku ujawnienia przez kierowcę błędnej oceny raportu innego kierowcy, kierowca powinien zgłosić ten fakt, drogą prywatnej wiadomości do Lider działu nadzoru przewozów.

Każde odwołanie musi zostać złożone w odpowiednim wątku, według odpowiedniego wzoru, w ciągu 7 dni od uzyskania oceny raportu.

Raport, którego tyczy się odwołanie, nie może zostać edytowany lub usunięty od momentu opublikowania oceny przez osobę sprawdzającą raport, a jego karta drogowa, zrzuty ekranów i statystyka musi być dostępna do wglądu.

W przypadku, gdy odwołanie dotyczy poprawy unieważnionego raportu, zarówno raport, którego tyczy się odwołanie, jak i wcześniej unieważniony raport, nie może być edytowany lub usunięty po jego ocenie, a karta drogowa, zrzuty ekranów i statystyka musi być dostępna do wglądu.

Każde odwołanie, które nie spełnia powyższych wymagań zostanie odrzucone.


Procedura odwołania

Procedura odwołania składa się z trzech etapów. Każdorazowo należy zaczynać od I etapu i iść po kolei.

Etap I. Uzasadnienie oceny

Kierowca zwraca się z wnioskiem o uzasadnienie oceny raportu. Opisuje w nim co budzi jego wątpliwości. Takowy wniosek rozpatrywany jest przez osobę, która oceniała raport. Publikuje ona swoje stanowisko w sprawie oceny raportu.

Jeśli osoba, która oceniała raport na tym etapie uzna, że podczas oceny raportu doszło do pomyłki, ma prawo poprawić ocenę raportu i poinformować o tym kierowcę w odpowiedzi na wniosek.

Etap II. Odwołanie do Lider działu nadzoru przewozów

Jeżeli kierowca nie zgadza się z uzasadniem osoby, która oceniała raport, może złożyć odwołanie do Lider działu nadzoru przewozów w odpowiednim wątku.

Takie odwołanie można złożyć wyłącznie po wcześniejszym uzyskaniu uzasadnienia oceny i należy je dołączyć do odwołania.

Etap III. Odwołanie do Dyrektor pionu przewozów

Jeśłi kierowca nie zgadza się ze stanowiskiem Lider działu nadzoru przewozów może złożyć odwołanie do Dyrektor pionu przewozów.